Pamětihodnosti v okolí Tisk Email

 

Další cíle jsou o něco vzdálenější a pro méně zdatné cyklisty je vhodnější pro jejich návštěvu použít auto.

 

Bečov nad Teplou  - Hlavním exponátem zámku je vzácný relikviář svatého Maura z 12. století, unikátní románská památka evropského významu. Nádherný příběh jeho objevení a zajímavě připravená expozice určitě stojí za návštěvu. Během letních měsíců tady můžete navštívit celou řadu akcí a slavností.

A pokud jste na návštěvě Bečova, tak určitě nesmíte opomenout návštěvu Bečovské botanické zahrady, která se po šedesátileté pauze pomalu probírá k životu. Za posledních pět let zde bylo vybudováno zázemí pro návštěvníky, obnoven Korunní rybník, vybudované dětské hřiště a zvídavým návštěvníkům slouží několik naučných panelů. Bohužel sbírková oddělení byla za dobu nečinnosti zničena, ale spousta pokladů se zde přeci jen najde a určitě tento, dnes spíš přírodní park, stojí za návštěvu.

   

 

 

Chýše - Chýše jsou neodmyslitelně spjaty s Karlem Čapkem, jenž zde pobýval a je mu věnována výstava v nově zrekonstruovaném zámku.  Za návštěvu určitě stojí i opravený zámecký pivovar, kde se vaří místní pivo Prokop.

Manětín - Barokní perla severního Plzeňska. Malé městečko s bohatou historií a množstvím barokních památek, včetně zámku stojícího na náměstí i přilehlé zámecké zahrady.

Pochopitelně nemůžeme zapomenout ani na vzdálenější lázeňská města - Mariánské Lázně a Karlovy Vary. Do obou měst dojedete z Nežichova během půl hodiny a určitě stojí za návštěvu.

V regionu je také velké množství přírodních památek a rezervací. Podrobnější informace jsou na stránkách občanského sdružení Cesta z města - http://www.cestazmesta.cz/